Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Instrukcja naklejania folii przeciwsłonecznych termoizolacyjnych bezbarwnych i lustrzanych na szyby okienne.
Instrukcja naklejania folii przeciwsłonecznych termoizolacyjnych bezbarwnych i lustrzanych na szyby okienne.

Oto ogólna instrukcja naklejania folii przeciwsłonecznych termoizolacyjnych, bezbarwnych i lustrzanych na szyby okienne:

Przygotowanie narzędzi i materiałów:

 1. Folia przeciwsłoneczna: Przejdź do kategorii Folie przeciwsłoneczne w naszym sklepie i wybierz interesującą cię folię.
  Instrukcja dotyczy instalacji każdej z dostępnych w tej kategorii folii, zarówno Lustro Weneckie jak i Folii Bezbarwnej Ceramicznej IR
 2. Szklana powierzchnia: Upewnij się, że szyby są czyste i suche przed rozpoczęciem procesu naklejania folii.
  Możesz dodatkowo szyby przeskrobać jakąś szpachelką, nożykiem lub żyletką aby nie było na nich żadnych odstających zabrudzeń i pisaku.
  Dobrze umyj szybę i odtłuść wodą z ludwikiem lub płynem do mycia szyb na bazie alkoholu lub octu.
 3. Narzędzia: Przygotuj narzędzia, takie jak nożyczki, linijka, gumka do wycierania, nóż do tapet, spray z mydłem i wodą, a także miarka.
 4. Spray z mydłem możesz zrobić samemu w warunkach domowych, dodając na 1 L wody 1 kropelkę płynu do naczyń np. Ludwik

Kroki do naklejenia folii przeciwsłonecznej na szyby:

 1. Pomiar i przycięcie folii: Zmierz dokładnie wymiary szyby od ramy do ramy i dodaj kilka centymetrów do każdego wymiaru, aby umożliwić przycinanie. Następnie przycięcie folii do odpowiednich rozmiarów za pomocą nożyczek.

 2. Przygotowanie powierzchni: Dokładnie umyj szyby, aby pozbyć się brudu, kurzu i tłuszczu. Możesz użyć mieszanki wody z niewielką ilością płynu do mycia naczyń.

 3. Przygotowanie roztworu myjącego: W małym pojemniku przygotuj roztwór myjący, mieszając wodę z niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Dodaj kilka kropel płynu do naczyń na każdy litr wody.

 4. Aplikacja roztworu myjącego: Spryskaj powierzchnię szyby równomiernie roztworem myjącym. Upewnij się, że cała powierzchnia jest pokryta roztworem.

 5. Usunięcie podkładu ochronnego: Delikatnie odklej folię od podkładu ochronnego, ale nie odklejaj całkowicie. Pozostaw jedną krawędź folii przyklejoną do podkładu, aby ułatwić dalsze naklejanie.

 6. Naklejanie folii: Ostrożnie przyklej folię na powierzchnię szyby, zaczynając od góry i równomiernie przesuwając się w dół. Użyj gumki do wycierania lub miarki, aby wygładzić folię i usunąć ewentualne pęcherze powietrza. Upewnij się, że folia jest równo przyklejona do szyby.

 7. Przycinanie nadmiaru folii: Gdy folia jest już przyklejona, ostrożnie przycinaj nadmiar folii przy pomocy noża do tapet lub ostrej nożyczek. Przycięcie powinno być dokładne i równomierne.

 8. Dokończenie procesu: Ostatecznie użyj gumki do wycierania, aby dokładnie wygładzić całą folię i upewnić się, że jest równomiernie przyklejona do szyby.

 9. Usuwanie ewentualnych pęcherzy powietrza: Jeśli pojawią się jakieś pęcherze powietrza, delikatnie je wyciśnij w kierunku krawędzi folii za pomocą gumki do wycierania.

 10. Cierpliwość: Pozwól folii wyschnąć i utwardzić się przez kilka dni. W tym czasie unikaj otwierania i zamykania okien oraz przesuwania folii.

Naklejanie folii na szyby okienne może być nieco trudne, ale z odpowiednią cierpliwością i precyzją można osiągnąć doskonałe rezultaty. Upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia i pracuj ostrożnie, aby uniknąć uszkodzeń folii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl